• Rzeźby z marmuru - Anioły
Rzeźby z marmuru - Anioły
Rzeźby z marmuru - Anioły

Anioł

Św. Augustyn pisał, że określenie „anioł” odnosi się nie tyle do natury, co do funkcji, jaką pełni on wobec człowieka. Etymologicznie, anioł to „posłany”, posłaniec Boga, a jednocześnie ten, który chroni człowieka przed złem, ostrzega przed nim i pomaga odciąć się od zła.

O naturze anioła wiemy tyle, że jest czystym duchem. W przeciwieństwie do człowieka, który ma naturę duchowo-cielesną, anioł nie posiada postaci materialnej. Możemy go sobie wyobrażać,  jako pięknego mężczyznę czy piękną kobietę, ale będzie to zawsze tylko obraz. To, że anioł nie jest materialny, nie oznacza jednak, że nie może działać w naszym świecie. Spróbujmy pomyśleć o aniele jak o jakiejś formie duchowej energii: światło przechodzi przez szybę, a jednocześnie jest całkiem konkretnym bytem, potrafi przecież ogrzać mur. Oczywiście jest to tylko analogia. Anioł jest bytem duchowym.

Tak wspaniałe istoty niewątpliwie zasługują na wyjątkowe miejsce w naszym życiu. Nic więc dziwnego, że tak często chcemy otaczać się przedmiotami Ich prezentującymi. Także w rzeźbiarstwie częstym motywem jest postać anioła. Nasze figury to anioły piastujące opiekę. Wizerunek bardzo często spotykany w kościołach, szczególnie przy tabernakulum. To również figury odpowiednie do ekspozycji na nagrobkach.

Jak powstają nasze rzeźby

Nasze rzeźby w całości wykonywane są ręcznie z marmuru przez artystów, dla których rzeźbienie jest życiową pasją.

Proces rzeźbienia jest przez nas stale nadzorowany, aby powstałe figury jak najwierniej naśladowały oryginalne dzieła sztuki lub projekty zaplanowane przez naszych Klientów. Dbamy, aby uzyskane efekty zachwycały.

Wszystkie nasze rzeźby są zaimpregnowane, a dzięki temu odpowiednie do ekspozycji zewnętrznych i wewnętrznych. Stanowią doskonały element luksusowego wykończenia wnętrz i ogrodów.

Dostępne rozmiary tych rzeźb

Anioły

Kod Rozmiar
MS07-50 50 cm
MS07-100 100 cm

Wykonujemy także rzeźby na specjalne zamówienia.

Na naszej stronie mogą Państwo obejrzeć nasze dotychczasowe realizacje.
Niech Was zainspirują!

Gorąco zapraszamy doi współpracy.
Z największą przyjemnością zrealizujemy wasze wizje.

Rzeźby z marmuru

Zapraszamy również na szopki.pl oraz jakobczakstudio.pl

WEBMASTER